•

Obecnie szkoła jest prowadzona przez Prowincję Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych (OFM) z siedzibą w Krakowie. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 1991 roku placówka posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Nasza szkoła kształci młodych ludzi w duchu franciszkańskim. Jesteśmy męskim Liceum Ogólnokształcącym z internatem.

Nasze klasy są o profilu humanistycznym z rozszerzonymi przedmiotami:

j.polski, historia i geografia.

Klasy liczą maksymalnie 15 osób. Nauczyciele mogą dotrzeć do każdego ucznia indywidualnie, bo znają jego możliwości i potrzeby.

Każdy uczeń szkoły musi zamieszkać w męskim internacie. To daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw w oparciu o chrześcijańskie wartości.

Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki.
          Pobudka zawsze o tej samej godzinie, codzienna Msza Św., wspólne posiłki bez pośpiechu, nauka w ciszy i skupieniu, regularne sprzątanie i porządki, popołudniu gry i relaks, cykliczne wyjścia kulturalne i comiesięczne wyjazdy na weekendowe dni skupienia.

W Kolegium Franciszkanów nie ma kelnerek, sprzątaczek, czy ogrodników. Młodzi mieszkańcy internatu sami troszczą się o swój drugi dom. Codziennie pełnią dyżury podczas posiłków, minimum 3 x w tygodniu czyszczą łazienki i sprzątają korytarze oraz opiekują się ogrodem.

Internat zapewnia jedno i dwuosobowe wygodne pokoje z dostępem do bezpiecznego internetu. Całość jest otoczona malowniczym ogrodem z boiskami do siatkówki i piłki nożnej oraz parkiem do spacerowania.

Koszt czesnego od września 2022 r. to 600 zł miesięcznie (nauka w Liceum, mieszkanie w internacie i 4 posiłki dziennie).

W budynku szkoły znajduje się:

• kaplica
          • biblioteka
          • stołówka szkolna
          • pracownia komputerowa
          • sale lekcyjne wyposażone w sprzęt audio-video oraz komputery
          • aula dostosowana do projekcji multimedialnych
          • sala telewizyjna
          • siłownia

Istnieje możliwość zwiedzenia budynku szkoły i internatu po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z Dyrektorem Szkoły.