• Męska szkoła wartości

To przygoda życia. W tym Liceum nie tylko uczysz się na lekcjach, ale stajesz się też odpowiedzialnym facetem. Chcesz poczuć, co to prawdziwa samodzielność?

Cały problem z wychowaniem polega dziś na tym, że nie wystarczy tylko mówić do syna, jak ma się zachowywać. I bez poświęcenia czasu oczekiwać coraz więcej.
          Trzeba dawać mu przykład, ,,rosnąć” razem z nim i przeżywać wspólnie emocje.
          Ale na to potrzeba czasu, sił i pomysłu.
          Tymczasem publiczne szkoły tylko uczą, a w domu rodzice zajęci są często swoimi sprawami.

Dlatego Prywatne Liceum Franciszkanów w Wieliczce bierze na siebie pełną odpowiedzialność na wychowanie młodego pokolenia młodzieży.
          Każdy uczeń szkoły musi zamieszkać w męskim internacie. To daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw w oparciu o chrześcijańskie wartości.

Czy to dla Ciebie?

To sprawdzony przez setki lat sposób kształtowania charakteru młodego człowieka.
          Co prawda dziś mniej popularny, ale wciąż skuteczny.
          Trzeba tylko sobie odpowiedzieć na pytanie: czy chcę bliskich relacji z Bogiem, odkryć swoje powołanie, nauczyć się odpowiedzialności, żyć we wspólnocie, poznać historię Ojczyzny?
          Jeśli zależy Ci na tych wartościach, to nie ma co szukać dróg na skróty.

Zobacz, co da Ci męski internat

To prawdziwa szkoła życia, z dala od mamy i taty, ale niemal jak w domu.
          4 letni kurs dojrzewania, w którym uczniowie mają czas na naukę, rekreację, sport i odpoczynek.
          Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki.
          Pobudka zawsze o tej samej godzinie, codzienna Msza Św., wspólne posiłki bez pośpiechu, nauka w ciszy i skupieniu, regularne sprzątanie i porządki, po południu gry i relaks, cykliczne wyjścia kulturalne i comiesięczne wyjazdy na weekendowe dni skupienia.
          Z jednej strony, daje to poczucie stabilizacji i spokoju, z drugiej - uczy samodyscypliny i dobrej organizacji czasu.

Wszechstronny rozwój pod kontrolą

Jeśli wydaje Ci się, że kiedy syn opuści na stałe dom, to będzie mógł robić, co chce, to masz rację. Wydaje Ci się…
          Internat zapewnia jedno i dwuosobowe wygodne pokoje z dostępem do bezpiecznego internetu, pracownię komputerową, siłownię, bibliotekę z czytelnią i salę z kinem domowym. Całość otoczona malowniczym ogrodem z boiskami do siatkówki i piłki nożnej oraz parkiem do spacerowania. Dzięki temu, każdy znajdzie tu swoje miejsce.
          Wszystko za 500 zł miesięcznie (nauka w Liceum, mieszkanie w internacie i 4 posiłki dziennie).

Co dalej?

Jeżeli chcesz rozwijać się za murami Kolegium i wejść w dorosłość jako ukształtowany mężczyzna, poznaj najpierw wyjątkową atmosferę panującą u Franciszkanów w Wieliczce.