• Życzenia świąteczne.

• W ciszy betlejemskiej stajenki Boże Słowo stało się Ciałem. Wraz z Maryją i Józefem kontemplujemy tę niepojętą Tajemnicę. Dzieciątku złóżmy w darze osobiste radości, słabości i troski. Niech nasze serca otworzą się na nadzieje płynącą z betlejemskiej groty, a na co dzień żyją jej przesłaniem.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia radości, pokoju i błogosławieństwa Bożego, a każdy dzień Nowego Roku niech będzie pełen ciepła, szczerości i odwagi, by realizować plany, wypełniać zadania, by móc cieszyć się ludzką miłością i życzliwością.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022! 🙂

• Antycypowana Wigilia świąt Bożego Narodzenia

• W naszej szkole coroczną tradycją jest Antycypowana Wigilia świąt Bożego Narodzenia.
            Tradycyjne spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. w Kolegium, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM.

Po nabożeństwie klasa 3G przygotowała wspaniałe przedstawienie, pokazując w nowoczesny sposób wydarzenia, które miały miejsce z okazji narodzin Jezusa Chrystusa.
            W refektarzu Dyrektor Szkoły - o. Krzysztof Bobak OFM złożył wszystkim życzenia oraz wygłosił przemówienie w którym podziękował za obecność i za przyjęcie zaproszenia.
            Zasiedliśmy do wigilijnych stołów, gdzie zjedliśmy tradycyjne świąteczne dania, a następnie śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku:

• Kręgle.

• Z okazji wygranej w konkursie szkolnym na najlepiej ozdobioną świątecznie salę, klasa 3P w nagrodę grała w kręgle w Zajeździe Wielickim :)

• Wykład o Adamie Zagajewskim.

• 15 grudnia mieliśmy warsztaty z Panią Katarzyną Olejarczyk, która przybliżyła nam postać Adama Zagajewskiego – wybitnego polskiego poety, prozaika eseisty, prawie pewnego kandydata do literackiego Nobla. W ramach wydarzeń towarzyszących pochówkowi poety, Fundacja Panteon Narodowy umożliwiła program warsztatów poświęconych jego życiu i twórczości.

• 3 Konkurs Wiedzy o Powiecie Wielickim.

• Dzisiaj dwóch naszych uczniów - Eryk i Przemysław brali udział w 3 Konkursie Wiedzy o Powiecie Wielickim, który odbył się w w budynku Starostwa Powiatowego.
            Uczniowie przybliżyli historię miejsca pamięci poległych 4 grudnia 1943 r., które znajduje się na przeciwko wielickiej Warzelni.

• Świąteczne klasy.

• Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, każda klasa miała za zadanie ozdobić swoją salę lekcyjną 🎄Uczniowie ze wszystkich klas postarali się bardzo, co widać na poniższych zdjęciach 😊

• Olimpiada Znajomości Afryki.

• W tym tygodniu odbyła się w szkole XX edycja Olimpiady Znajomości Afryki, organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
            Do etapu okręgowego dostało się 2 naszych uczniów: Remigiusz i Gabriel z klasy III, którym serdecznie gratulujemy 🙂

Zdjęcie: UKSW

• Kręgle i bilard w Zajeździe Wielickim.

• Voucher Prezentowy od św. Mikołaja został zrealizowany 🙂
            Wczoraj uczniowie wraz z wychowawcami Kolegium grali w grupach w kręgle i bilarda w Zajeździe Wielickim, częstując się Burgerem XXL oraz Mega Wing's XXL z frytkami 😃

Więcej zdjęc znajduje się na naszym Facebooku.

• Św. Mikołaj w Kolegium.

• Do Kolegium zawitał wczoraj Święty Mikołaj!
            Każdy uczeń otrzymał swój prezent, ale Mikołaj postanowił wręczyć także wszystkim voucher na bilard i kręgle w Zajeździe Wielickim, gdzie udadzą się dzisiaj po lekcjach aby wspólnie się bawić :)

Więcej zdjęć znajduje sie na naszym Facebooku.

• Koncert Barbórkowy.

• W piątek 3 grudnia w przeddzień święta Świętej Barbary, byliśmy obecni na Koncercie Barbórkowym w Wielickiej Mediatece. Koncert poprowadziła Jolanta Suder, a wystąpiła Orkiestra Straussowska Obligato z udziałem wspaniałych solistów: Moniki Węgiel, Jakuba Oczkowskiego i Sylwii Frączek.

Gospodarz uroczystości Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł złożył życzenia Górnikom z okazji ich święta.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Źródło: Miasto i Gmina Wieliczka