• Wakacje czas zacząć.

Zakończenie roku szkolnego miało szczególny chcareter z kilku powodów.

Po pierwsze zaczynamy wakacje, upragniony czas wolny.

Po drugie gościliśmy kilka wspaniałych osób. Mszy Świetej przewodniczył i ciekawą homilię wygłosił Wizytator Generalny o. Sergiusz Bałdyga OFM. Koncelebrowali Minister Prowincjalny o. Krzysztof Bobak OFM, Wikariusz Prowincji o. Norbert Cebula OFM, Sekretarz Prowincji o. Marek Wach OFM, Ojciec Duchowny o. Piotr Gądek OFM. Modlili się z nami całe grono pedagogiczne, sekretarz szkoły oraz rodzice.

Po trzecie - chyba najważniejsze - złożyliśmy ogromną wdzięcznosć za 17 lat posługi dyrektora naszej szkoły ojcu Krzysztofowi Bobakowi OFM, który kończy zarządzanie naszą placówką i przenosi się do kurii prowincjalnej. Podziękowaliśmy również bratu Jerzemu Wilkowi OFM, który również nas opuszcza ponieważz będzie pracował w  Zakliczynie.

Był to czas pełen wzruszeń i wdzięczności. Dziękujemy za ogrom pracy, serca, wysiłku włożony w naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy Bogu za Wasze osoby, które przyczyniły się do rzwoju tego miejca. Jesteście osobami, które na stałe wpisały się w nasze serca i w historię Kolegium. Niech Pan Wam błogosławi wśród nowych wyzwań.

• Dzień Sportu

• Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu. Z tej okazji przyjechali do nas Bracia Klerycy, Postulanci oraz Nowicjusze, którzy razem z nami rozpoczęli spotkanie Mszą Świętą, której przewodniczył Minister Prowincjalny i jednocześnie dyrektor Kolegium o. Krzysztof Bobak OFM.

Każdy mógł wybrać dyscyplinę sportową w której czuje się najlepiej, a do wyboru były: mecz piłki nożnej oraz piłki siatkowej, strzelanie z wiatrówki. Wszystkie zawody odbywały się pod czujnym okiem Pana Macieja Michalika oraz Zbigniewa Wiśniowskiego.

Mecz piłki nożnej wygrał Pion Formacyjny natomaist mecz siatkówki oraz strzelanie z wiatrówki wygrali uczniowi naszej szkoły.

Po ukończonych rywalizacjach i rozdaniu dyplomów i pucharów zasiedliśmy wspólnie do grilla

• Spotkanie

• W sobotę odbyło się spotkanie absolwentów naszego Kolegium, którzy wraz z naszym Prefektem skończyli szkołę w 2010 roku.

Rozegraliśmy mecz w siatkówkę oraz piłkę nożną: absolwenci kontra uczniowie. Sędziował nam emerytowany nauczyciel Kolegium profesor Wiśniowski.

To był doskonały moment na integrację, budowanie wspólnoty i radość.

• Święto patrona naszej szkoły

• 13 czerwca to uroczystość Świętego Antoniego z Padwy, który jest patronem Prywatnego Liceum Franciszkanów w WIeliczce.

Uczestniczyliśmy w mszy świętej w kościele parafialnym, którą odprawiał Minister Prowincjalny i dyrektor szkoły o. Krzysztof Bobak OFM wraz z kapłanami z parafii.

Niech Święty Antonii wspiera nasze codzienne starania.