• Dzień skupienia na Jamnej

• Październikowy dzień skupienia odbył się na Jamnej. To ustronne miejsce prowadzone przez ojców dominikanów. Pierwszym punktem dnia była konferencja naszego ojca duchownego Piotra Gądka OFM. Po adoracji i spowiedzi uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Był też czas na grilla oraz rozmowy, po których odmówiliśmy wspólnie różaniec w ogrodzie różańcowym.

Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się do  klasztoru pw. MB Anielskiej OO. Franciszkanów w Zakliczynie, aby odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia i poznać historię kościoła i klasztoru, którą opowiedział nam Gwardian i Proboszcz o. Ariel Krzywda OFM.

Dziękujemy Bogu i ludziom za doskonale spędzoną sobotę.

Więcej zdjęc w linku:

• Musical "Jan Paweł II - Przyjaciel wiernych"

• Dziś w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie uczestniczyliśmy w pięknym Musicalu "Jan Paweł II - Przyjaciel Wiernych" w reżyserii Andrzeja Starowicza. Na scenie wystąpili m.in.: Mateusz Ziółko oraz o. Łukasz Buska OFM i inni.

Zrobiło to na nas niewiarygodne wrażenie.

• Dzień Nauczyciela

• 11 października br. w Auli Jana Pawła II odbyły się szkolne obchody Dnia Nauczyciela.

Z okazji kolejnej edycji Narodowego Czytania nasi uczniowie czytali i przedstawili wybrane fragmenty dzieła Adama Mickeiwicza: ,,Ballady i Romanse".

Następnie uczniowie osobiście złożyli życzenia nauczycielom, po których wszyscy udali się na wspólną kolację.

• Prelekcja o znanym Wieliczaninie

• W sobotę udaliśmy się do Wielickiego Kampusu na prelekcję opisującą postać Bogumiła Nowotnego - komandora pochodzącego z Wieliczki, którego uznaje się za ojca i pierwszego dowódcę marynarki wojennej w Polsce.

Pierwszą część konferencji podczas której przedstawiono nam życiorys znanego wieliczanina wygłosił komandor z Inspektoratu Marynarki Wojennej. W czasie drugiej części wygłoszonej przez dyrektor Muzeum Żup Krakowskich poznaliśmy historię miasta i Kopalni Soli w Wieliczce. Na zakończenie obejrzeliśmy film pokazujący proces tworzenia marynarki wojennej w II Rzeczypospolitej oraz walki na wybrzeżu w początkach agresji Niemiec na Polskę w 1939.

Była to dla nas pouczającą lekcja historii, w czasie której mieliśmy szanse poszerzyć swoją wiedzę.

• Transitus 2022

• W przeddzień Uroczystości Świętego Franciszka z Asyżu wraz z miejscową wspólnotą wielickiego klasztoru uczestniczyliśmy w Transitus czyli przejście Świetgeo Franciszka do domu Ojca.

• Spotkanie z Australią

• W piątkowe południe o. Metody Bujakowski OFM - absolwent naszego liceum oraz misjonarz w Australii - przedstawił nam sposób pracy duszapsterskiej w tym kraju oraz jego przyrodę i kulturę. Dziękujęmy za poświęcony czas i zachętę do odwiedzenia tego egzotycznego kraju.