• Antycypowana wigilia w Kolegium

• W naszej szkole coroczną tradycją jest Antycypowana Wigilia świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjne spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. w Kolegium, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM.

Po nabożeństwie klasa IV przygotowała wspaniałe przedstawienie, pokazując w nowoczesny sposób wydarzenia, które miały miejsce z okazji narodzin Jezusa Chrystusa.

W refektarzu Dyrektor Szkoły - o. Krzysztof Bobak OFM złożył wszystkim życzenia oraz wygłosił przemówienie, w którym podziękował za obecność i za przyjęcie zaproszenia.

Zasiedliśmy do wigilijnych stołów, gdzie zjedliśmy tradycyjne świąteczne dania, a następnie śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

• Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

• Pomódlmy się w Noc Betlejemską
            W Noc Szczęśliwego Rozwiązania
            By wszystko nam się rozplątało
            Węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
            Porozkręcały jak supełki
            Własne ambicje i urazy
            Zaczęły śmieszyć jak kukiełki .

I oby w nas złośliwe jędze
            Pozamieniały się w owieczki
            A w oczach mądre łzy stanęły
            Jak na choince barwnej świeczki.

By anioł podarł każdy dramat
            Aż do rozdziału ostatniego
            Kładąc na serce pogmatwane
            Jak na osiołka – kompres śniegu.

Aby się wszystko uprościło
            Było zwyczajne, proste sobie
            By szpak pstrokaty, zagrypiony
            Fikał koziołki nam na grobie

Aby wątpiący się rozpłakał
            Na cud czekając w swej kolejce
            A Matka Boska cichych, ufnych J
            ak ciepły pled wzięła na ręce

ks. Jan Twardowski

Niech Dobry Bóg obdarzy Was zdrowiem i spokojem,
            a w Nowym Roku 2023 szczodrze błogosławi, wysłuchując próśb, które zanosicie Doń w Waszych modlitwach.

• IV KONKURS WIEDZY O POWIECIE WIELICKIM

• 20.12.2022 r. odbył się finał IV Konkursu Wiedzy o Powiecie Wielickim, który został zorganizowany przez Wydział Edukacji, Sportu, Promocji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i zainteresowań młodzieży szkół ponadpodstawowych historią własnego regionu.

Konkurs obejmował  dwa etapy. Pierwszy dotyczył wykonania prezentacji związanej z wybraną atrakcją Powiatu Wielickiego lub zaproponowanym nowym szlakiem turystycznym na jego terenie.

W drugim etapie zakwalifikowane zespoły prezentowały swoje prace przed jury Konkursu oraz widownią.

Naszą szkołę w finale reprezentowali - uzyskując wyróżnienie - uczniowie klasy trzeciej Leon Nejczyk i Michał Sosenka.

Gratulujemy!

• Świąteczne zadanie

• Podczas dnia skupienia uczniowie mieli zadanie: musieli znaleźć akcenty chrześcijańskie wśród ozdób świątecznych na krakowskim rynku. Oto efekty

• Św. Mikołaj

• Święty Mikołaj również przyszedł do Kolegium. Nim rozdał prezenty, uczniowie klasy IV przygotowali teleturniej "Jeden z 10". Była to świetna i niezapomniana zabawa.

Na koniec Święty Mikołaj przekazał nam voucher do laser park, który zrealizujemy w najbliższym czasie.

Oto kilka fotek:

• Wizytacja w szkole

• W piątkę 2 grudnia 2022 roku odbyła się wizytacja Wizytatora Generalnego ojca Sergiusza Bałdygi OFM, który w imieniu Ojca Generała wizytuje wszystkie klasztory naszej prowincji zakonnej przed Kapitułą Generalną w 2023 roku.

Spotkał się z uczniami, nauczycielami oraz wychowawcami naszej szkoły.

Więcej zdjęć w linku: