• Mistrzostwa FIFA23 w Kolegium

• Już wkrótce WIELKI FINAŁ! Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, mistrzostwa gry FIFA2023

Za nami pierwsze eliminacje, a teraz czekamy na zwycięzcę

• Bohateron - wspieramy Powstańców Warszawskich

• Nasza szkoła jest zaangażowana w wiele projektów. Jednym z nich jest „BohaterON”.

Oto krótka relacja klasy I z realizacji tego projektu :

„W klasie 1 odbyły się zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Na początku uczniowie obejrzeli teledysk Sabathon-u Uprising. Podczas oglądania mieli za zadanie zapamiętać wszystkie sceny związane z życiem powstańca. Następnie na podstawie scenariusza obejrzeli film Historia bez cenzury - Głód, brud i wesele. Codzienność podczas Powstania Warszawskiego. Na podstawie załączonego scenariusza uczniowie przygotowali wylosowane scenki dotyczące seansu w kinie Palladium oraz zdobywanie wody. Do przygotowanie scenki w kinie wykorzystali tablicę multimedialną na której wyświetlili film dotyczący powstania. Jeden z uczniów w roli spikera komentował obrazy jakie oglądali widzowie. Grupa która przygotowywała sceną dotyczącą zdobywania wody ukazała nie tylko trudność jaką było zdobycie wody ale także przygotował dialogi, które opowiadały o tym co dzieje się w powstańczej Warszawie, jakie są zagrożenia i jakie nadzieje”.

• Lekcja dykcji...

• Wczoraj wieczorem w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Grygierem, aktorem Teatru Groteska w Krakowie Pan Krzysztof przedstawił nam specyfikę swojej pracy, a także przeprowadził warsztaty dotyczące dykcji, fonetyki, wystąpień publicznych oraz pracy ze stresem i tremą

• TikTok w naszej szkole

• Drodzy Przyjaciele

Kiedyś musiał w końcu nastać ten dzień

Otóż, od dzisiaj znajdziecie nas rownież na TikToku

Zapraszamy do obserwacji

Obiecujemy że… będzie się działo

• Licealiada szachowa

• W „Sali Magistrat” w Wieliczce, odbyły się dzisiaj Mistrzostwa Powiatu Wielickiego w szachach drużynowych

Z naszej szkoły w turnieju wzięła udział reprezentacja w ramach Licealiady, w składzie Artur, Karol, Jakub i Michał którzy bardzo dzielnie i ambitnie walczyli w zawodach

Gratulujemy uczestnikom turnieju zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów!

• Święto odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI

• Świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności

Obchody . rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele św. Klemensa.

Po jej zakończeniu przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz samorządowych, służb mundurowych, zakładów pracy, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i kół oraz Kopalni Soli w Wieliczce złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym odrodzenie Polski na wielickich plantach.

Nie mogło zabraknąć na tej uroczystości, także przedstawicieli naszej Szkoły

• Pamiętamy o zmarłych

• Za nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Po powrocie z domów rodzinnych, wraz z wychowawcami nawiedziliśmy wielicki cmentarz gdzie spoczywają Bracia Franciszkanie, a także dobrodzieje i sympatycy naszej szkoły Modliliśmy się wspólnie o dar Nieba dla nich