• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• "Błogosławionych wakacji" życzył uczniom i nauczycielom Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM, który przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Po wręczeniu świadectw i nagród za dobre wyniki, wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu, podczas którego myśli krążyły już tylko wokół wakacji.

• Dzień Sportu

• Drużyny Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów w Wieliczce i Domy Formacyjne Franciszkanów rywalizowały podczas Dnia Sportu w meczu piłki nożnej, siatkówki oraz strzelectwie. Wszystkie konkurencje odbywały się pod czujnym okiem Pana Macieja Michalika, który na co dzień dba o kondycję fizyczną naszych uczniów.

"Czyż nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was, a którego macie od Boga, i nie należycie do samych siebie? Drogo bowiem zostaliście kupieni. Wysławiajcie więc Boga w waszym ciele i w waszym duchu, które należą do Boga."

1 Kor. 6,19-20​​​​​

• “Czy to co robisz ma sens?”

• Odpowiedzi szukała młodzież, a wśród niej nasi uczniowie podczas wczorajszego spotkania w wielickiej Mediatece. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży. Był to rodzaj konferencji na temat drogi życia z pasją, przeplatany wykonywanymi na żywo autorskimi utworami muzycznymi Arkadio.
            Omawiany był również szeroko temat przemocy oraz wchodzenia w konflikty z prawem w odpowiedzi na oczekiwania środowiska.

Liczba odbiorców

Aktywność

Promuj post

Lubię to!

• Bieszczadzkie klimaty na szkolnej wycieczce

• Nasi uczniowie, pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią, wrócili z weekendowej wycieczki w Rajskiej Dolinie.
            Bo gdzie, jak nie na "krańcu świata" w Bieszczadach, można złapać chwile wytchnienia od codziennej pracy.

Wędrowali niebieskim szlakiem z Wołosatego przez najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę, do Ustrzyk Górnych.

Z dala od ludzkich osad, w towarzystwie mieszkańców Sanu, płynęli pontonami  zapatrzeni w górujące nad korytem rzeki pasma górskie.

Sporą dawkę ruchu dostarczyła gra terenowa, po wysiedlonej w trakcie Akcji Wisła Studennym oraz zajęcia survivalowe i nauka jazdy na quadzie.

Wspólnie spędzony czas w takich okolicznościach i atmosferze to chwile wytchnienia przed zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego.

galeria na naszym FB

• Nauczycielskie zadanie Kościoła

• Wojciech Popławski laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

We wtorek 31 maja w Warszawie, odbył się finałowy etap Konkursu Ogólnopolskiego Prawa Kanonicznego, w którym udział wzięło 176 uczestników z całej Polski, a wśród nich dwóch naszych uczniów - Gabriel Jawor i Wojciech Popławski.

Temat tegorocznego konkursu było "Nauczycielskie zadanie Kościoła", które pozwala na zgłębienie treści wychowania chrześcijańskiego, głoszenie Słowa Bożego, nauczanie katechetyczne szkolne i akademickie oraz misyjną działalność Kościoła i środki społecznego przekazu.

Tematy niezwykle ważne dla młodego człowieka, który poprzez wychowanie chrześcijańskie buduje swoją relację z Chrystusem i swoim życiem głosi Ewangelię społeczeństwu, w którym żyje.

W gronie laureatów VI Ogólnopolskiego Konkursu znalazł się Wojtek Popławski, czym uzyskał sobie prawo do indeksu na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Gratulacje - jesteśmy dumni :)