• Gabriel Jawor Stypendystą MEiN

• 24 marca w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się uroczyste  wręczenie dyplomów dla małopolskich Stypendystów w roku szkolnym 2021/2022.
            Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W tym roku stypendium to odebrał nasz najlepszy uczeń  Gabriel JaworDzięki wsparciu finansowemu  może rozwijać swoje zdolności poprzez udział w dodatkowych płatnych kursach i szkoleniach organizowanych poza szkołą. Może również zakupić niezbędne do rozwoju osobistego pomoce naukowe. Stypendium dla Gabriela jest wynikiem jego ciężkiej i systematycznej pracy.

Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

• Matura próbna - pierwsze emocje.

• Próbny, pisemny egzamin dojrzałości w ubiegłym tygodniu był testem wiedzy i umiejętności naszych maturzystów przed majowym sprawdzianem.

Język polski, matematyka, język angielski i przedmioty dodatkowe odbywały się na dwóch poziomach trudności (podstawowy i rozszerzonym).

Ocena stanu wiedzy jest istotną informacją nie tylko dla samych uczniów, ale także dla nauczycieli - co pozwoli na uzupełnienie wiadomości, które mogą być przydatne w maju.

• Dzień skupienia

• Miniona sobota była dla uczniów naszej szkoły czasem modlitwy i ciszy oddzielonej od codzienności.

Uczestniczyli w Konferencji w WSD Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspólnie modlili się na Mszy św. w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po Południu, w otoczeniu malowniczo położonych kapic odbyła się Droga Krzyżowa.

Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie

Żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył

• Spotkanie z o. Augustinem Gomezem RC

• Misjonarz z Meksyku

W środę uczniowie naszej szkoły spotkali się na konferencji z o. Augustinem Gomezem RC - misjonarzem z Meksyku pracującym w Polsce. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda jego praca. Zostali zaproszeni do misji w Rumunii, które odbędą się od 9 do 16 kwietnia.

Tego samego dnia ochotnicy, współpracując z Ojcem Augustinem, pracowali jako wolontariusze pomagając uchodźcom z Ukrainy na dworcu głównym PKP w Krakowie. Rozdawali wodę, kanapki i udzielali doraźnej pomocy.

• Olimpiada Znajomości Afryki.

• W sobotę w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki w którym brało udział 2 naszych uczniów: Remigiusz i Gabriel z klasy III.

Trzymamy kciuki za dostanie się do finału! :)

• Misterium Męki Pańskiej.

• W niedzielne popołudnie mieliśmy okazję zobaczyć ,,Misterium Męki Pańskiej" na scenie salezjańskiej w Krakowie, które zostało przygotowane przez Salezjan wraz z zespołem ,,Ziemia Boga". Reżyserem po raz kolejny jest Marcin Kobierski.

Tematem przewodnim był sakrament pokuty i pojednania abyśmy się zastanowili w jaki sposób traktujemy sakrament spowiedzi.

Serdecznie polecamy!

• Pomoc uczniów dla uchodźców z Ukrainy.

• Wczoraj grupa uczniów udała się do miejscowości Grabie, gdzie mieści się ośrodek Braci Samarytan, do którego w najbliższym czasie wprowadzą się uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy. Uczniowie pomagali w uporządkowaniu mieszkań i pomieszczeń. Po kilku godzinach pracy wrócili do Kolegium zmęczeni, ale szczęśliwi. Większość wolontariuszy wyraziła ponowną chęć pomocy.