• Zainteresowania

• W czwartek 23.03.2023, uczeń naszego liceum miał przyjemność wysłuchania prelekcji pod tytułem „Ludzie sztuki i kultury na ziemiach polskich w XIXw. I w początkach XXw. Literatura.” Prowadzoną przez Bohdana Piotrowicza.
            Było to ogólne ukazanie największych twórców tych czasów, ich życiorysy, twórczość, osiągnięcia i postawę (lub jej brak) patriotyczną, w tym o Henryku Sienkiewiczu i Lucjanie Siemieńskim.

W piątek 24.03.2023, wraz z zespołem Sułkowianie, był na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" Łańcut 2023. Przedstawili na scenie tańce krakowiaków wschodnich. Udało nam się zająć pierwsze miejsce.

• O. Massimo Fusarelli OFM w naszej szkole

• Minister Generalny o. Massimo Fusarelli OFM odwiedził nasze liceum. Podczas spotkania następca świętego Franciszka zachęcał nas do zadawania pytań, z czego skorzystaliśmy. Wywiązała się ożywiona dyskusja. Ojciec Generał wręczył każdemu pamiętkowy krzyż Tau.

Dziękujemy za ten historyczny moment.

Oto kilk zdjęć:

• Laudato Si

• Już w najbliższy piątek w kościele pod wezwaniem Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, odbędzie się wyjątkowy koncert pt. Laudato Si’. Wydarzenie to stanowi część obchodów 400 lecia istnienia Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Skierowany jest on, do naszych przyjaciół i wiernych gromadzących się w kościołach franciszkańskich, parafiach oraz franciszkanów, którzy wysłuchają go wraz z Ministrem Generalnym Massimo Fuzarellim z Rzymu i innymi gośćmi z kraju i zagranicy. Będzie to czas dziękczynienia Bogu za dar istnienia i posługiwania, jak również czas wspólnego zatrzymania, aby wspólnie modlić się o dar Bożego rozeznania jak wierniej i autentycznej służyć Bogu, Kościołowi i wiernym na kolejne lata posługiwania w Zakonie w strukturach Prowincji Matki Bożej Anielskiej, wobec potrzeb dzisiejszego świata.

Link do koncertu: https://youtube.com/live/UD3dcxDHcn8?feature=share

• Urodziny Dyrektora i Prefekta

• 15 marca urodziny obchodzą dyrektor szkoły o. Krzsztof oraz wychowawca o. Piotr. Podczas kolacji Kolegiaści zorganizowali mały słodki poczęstunek oraz złożyli życzenia.

• Brytyjski dzień

• Zapraszamy na spotkanie z kulturą brytyjską Uczniowie naszej szkoły zorganizowali dziś dzień angielski. Spotkanie o godz. 17:00 w auli Jana Pawła II. ​​​​​​​

• Wielkopostna modlitwa

• Jednym z postanowień wielkopostnych jest wspólna modlitwa. W każdy wtorek poszczególne klasy przygotowują Adorację Najświętszego Sakramentu. Pamiętamy o Was w modlitwie.