• Ślubowanie I klasy

• Wczoraj w kościele parafialnym odbyło sie ślubowanie klasy pierwszej. Eucharystii przewodniczył dyrektor szkoły o. Krzyszof Bobak OFM, podcas której nowi uczniowie złożyli rotę ślubowania.

Po Mszy Świętej zebrani goście, grono pedagogiczne oraz rodzice zjedli wspólnie kolacje w naszym refektarzu.

• Pola Chwały w Niepołomicach

• To wielkie wydarzenie, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, a które już od kilkunastu lat odbywa się na terenie Niepołomic. Przez trzy dni była ogromna szansa poznać, a nawet stać się częścią historii. Festiwal był organizowany przez prawdziwych miłośników i znawców przeszłości, którzy odtwarzają historyczne oddziały wojskowe, szyją stroje i mundury, tworzą broń i jeżdżą konno. Uczniowie mogli zagłębić się w realia życia codziennego i poznać pasjonatów historii kultury i rzemiosła. Oto kilka zdjęć:

• Wrześniowy dzień skupienia

• To była ciepła i aktywna sobota.

Dzień skupienia poświęciliśmy na wejście na górę Pilsko w Korbielowie, gdzie nasz ojciec duchowny wygłosił konferencję, po której wspólnie chwaliliśmy Boga podczas Eucharystii.

Dziękujemy Bogu za dobrą pogodę, wspólne rozmowy oraz siłę w pokonywaniu trudności.

Oto kilka fotek:

• "Notre-Dame płonie"

• W piątek w Mediatece w Wieliczce oglądaliśmy genialny film. Wzbudza on wiele emocji, stawia pytania oraz ożywia dyskusję. Polecamy.

• Piszą o Nas

• "NAJMNIEJSZA SZKOŁA - WIELKA MISJA".

W najnowszym Pulsie Wieliczki jest wywiad z dyrektorem szkoły ojcem Krzysztofem Bobakiem OFM na temat życia naszego liceum.

Link poniżej zdjęcia. Częstujcie się.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Z radością i pełni entuzjazmu rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. O godz. 12:00 Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM celebrował uroczystą Mszę Świętą w naszym welickim kościele.

Po Eucharystii wykład inauguracyjny wygłosił o. Kamil Kuraś OFM - absolwet naszego liceum - na temat historii prowincji Matki Bożej Anielskiej z racji jubileuszu 400-lecia jej istnienia.

Ostatnim punktem był wspólny obiad.