• Świąteczne klasy.

• Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, każda klasa miała za zadanie ozdobić swoją salę lekcyjną 🎄Uczniowie ze wszystkich klas postarali się bardzo, co widać na poniższych zdjęciach 😊

• Olimpiada Znajomości Afryki.

• W tym tygodniu odbyła się w szkole XX edycja Olimpiady Znajomości Afryki, organizowana przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
            Do etapu okręgowego dostało się 2 naszych uczniów: Remigiusz i Gabriel z klasy III, którym serdecznie gratulujemy 🙂

Zdjęcie: UKSW

• Kręgle i bilard w Zajeździe Wielickim.

• Voucher Prezentowy od św. Mikołaja został zrealizowany 🙂
            Wczoraj uczniowie wraz z wychowawcami Kolegium grali w grupach w kręgle i bilarda w Zajeździe Wielickim, częstując się Burgerem XXL oraz Mega Wing's XXL z frytkami 😃

Więcej zdjęc znajduje się na naszym Facebooku.

• Św. Mikołaj w Kolegium.

• Do Kolegium zawitał wczoraj Święty Mikołaj!
            Każdy uczeń otrzymał swój prezent, ale Mikołaj postanowił wręczyć także wszystkim voucher na bilard i kręgle w Zajeździe Wielickim, gdzie udadzą się dzisiaj po lekcjach aby wspólnie się bawić :)

Więcej zdjęć znajduje sie na naszym Facebooku.

• Koncert Barbórkowy.

• W piątek 3 grudnia w przeddzień święta Świętej Barbary, byliśmy obecni na Koncercie Barbórkowym w Wielickiej Mediatece. Koncert poprowadziła Jolanta Suder, a wystąpiła Orkiestra Straussowska Obligato z udziałem wspaniałych solistów: Moniki Węgiel, Jakuba Oczkowskiego i Sylwii Frączek.

Gospodarz uroczystości Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł złożył życzenia Górnikom z okazji ich święta.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Źródło: Miasto i Gmina Wieliczka

• Adwent.

• W niedzielę rozpoczął się Adwent czyli okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.
            Nasza kaplica została pięknie przygotowana przez brata Lucjusza 🙂

• Spotkanie z Policjantką.

• Dzisiaj uczniowie mieli spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, która mówiła na temat zagrożeń i konsekwencji prawnych związanych z korzystaniem i wykorzystywaniem zasobów internetowych.

• Uczniowie pomagają bezdomnym.

• Trzech naszych uczniów wzięło udział w pomocy bezdomnym. Rozdawali jedzenie, picie, ubrania oraz rozmawiali z osobami potrzebującymi. Robili to w ramach apostolatu Regnum Christi, we współpracy z wspólnotą Hanna.

Zaangażowanie w pomoc innym ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują jest bardzo ważne, w szczególności gdy dni są coraz zimniejsze.

Wspólnota Hanna to katolicki ruch świeckich w Krakowie, która spotyka się w środy o godz. 17:00 przy ul. Kopernika 9.

Można ich wspomóc na wiele sposobów i zapraszamy do tego serdecznie :)

• Próbna Matura z Operonem.

• Rozpoczęła się Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem.

Nasi uczniowie o godzinie 9:00 pisali w poniedziałek próbną maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym, a wczoraj z matematyki. Dzisiaj pisali egzamin z języka obcego, a jutro każdy z nich zmierzy się z wybranym przedmiotem dodatkowym.

Wszystkim życzymy powodzenia! :)

• Klasztorne Smaki - nagranie.

• W sobotę w naszej szkole gościliśmy ekipę programu TVP pod nazwą ,,Klasztorne Smaki". Naszym gościem był popularny śląski kucharz - Remigiusz Rączka, który gotował z Bratem Lucjuszem.

Emisja odcinka z naszym udziałem odbędzie się 12 grudnia o godz. 10:25 na TVP1.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku.

• Muzeum Żup Krakowskich.

• W piątek zwiedziliśmy Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w ramach wydarzenia ,,Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich”.

Podziwialiśmy wystawy wyjątkowych królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak mogły wyglądać stoły w czasie bankietów towarzyszących ważnym wydarzeniom królewskim jak np. ślubom i koronacjom.Zobaczyliśmy także ekspozycję o nazwie „Solniczki – małe arcydzieła sztuki”.

Więcej zdjęć znajduje się na naszym Facebooku.

• Olimpiada Olimp School.

• Uczniowie pisali dzisiaj Olimpiadę z Mitologii Grecko-Rzymskiej oraz z Mitologii Skandynawskiej, organizowaną przez Olimp School. Trzymamy kciuki za wygraną :)

• Koncert pieśni patriotycznych.

•

Wczoraj wieczorem w Wielickiej Mediatece uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych ,,Jest taki kraj..." z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski 🇵🇱

• Modlitwa na cmentarzu.

•

Wczoraj uczniowie naszej szkoły, kultywując wieloletnią tradycję, odwiedzili groby na wielickim cmentarzu aby pomodlić się za dusze swoich bliskich oraz Ojców i Braci z Klasztoru.

Zapalili także znicze na grobie rodziny Mazurkiewiczów i Stanisława Odrowąża Małui, którymi szkoła opiekuje się od wielu lat.

• Zaduszki jazzowe.

•

Wczoraj w Kościele Dominikanów w Krakowie odbył się wieczorny koncert pt. ,,Zaduszki Jazzowe" w którym grał nasz uczeń Kamil.

Z kolegium byli obecni przedstawiciele szkoły.

• Olimpiada Języka Angielskiego.

•

Wczoraj nasi uczniowie brali udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego (WSJO) na szkolnym etapie.

Trzymamy kciuki za wysokie wyniki i dostanie się do etapu okręgowego! :)