• Zainteresowania

• W czwartek 23.03.2023, uczeń naszego liceum miał przyjemność wysłuchania prelekcji pod tytułem „Ludzie sztuki i kultury na ziemiach polskich w XIXw. I w początkach XXw. Literatura.” Prowadzoną przez Bohdana Piotrowicza.
            Było to ogólne ukazanie największych twórców tych czasów, ich życiorysy, twórczość, osiągnięcia i postawę (lub jej brak) patriotyczną, w tym o Henryku Sienkiewiczu i Lucjanie Siemieńskim.

W piątek 24.03.2023, wraz z zespołem Sułkowianie, był na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" Łańcut 2023. Przedstawili na scenie tańce krakowiaków wschodnich. Udało nam się zająć pierwsze miejsce.

• O. Massimo Fusarelli OFM w naszej szkole

• Minister Generalny o. Massimo Fusarelli OFM odwiedził nasze liceum. Podczas spotkania następca świętego Franciszka zachęcał nas do zadawania pytań, z czego skorzystaliśmy. Wywiązała się ożywiona dyskusja. Ojciec Generał wręczył każdemu pamiętkowy krzyż Tau.

Dziękujemy za ten historyczny moment.

Oto kilk zdjęć:

• Laudato Si

• Już w najbliższy piątek w kościele pod wezwaniem Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, odbędzie się wyjątkowy koncert pt. Laudato Si’. Wydarzenie to stanowi część obchodów 400 lecia istnienia Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Skierowany jest on, do naszych przyjaciół i wiernych gromadzących się w kościołach franciszkańskich, parafiach oraz franciszkanów, którzy wysłuchają go wraz z Ministrem Generalnym Massimo Fuzarellim z Rzymu i innymi gośćmi z kraju i zagranicy. Będzie to czas dziękczynienia Bogu za dar istnienia i posługiwania, jak również czas wspólnego zatrzymania, aby wspólnie modlić się o dar Bożego rozeznania jak wierniej i autentycznej służyć Bogu, Kościołowi i wiernym na kolejne lata posługiwania w Zakonie w strukturach Prowincji Matki Bożej Anielskiej, wobec potrzeb dzisiejszego świata.

Link do koncertu: https://youtube.com/live/UD3dcxDHcn8?feature=share

• Urodziny Dyrektora i Prefekta

• 15 marca urodziny obchodzą dyrektor szkoły o. Krzsztof oraz wychowawca o. Piotr. Podczas kolacji Kolegiaści zorganizowali mały słodki poczęstunek oraz złożyli życzenia.

• Brytyjski dzień

• Zapraszamy na spotkanie z kulturą brytyjską Uczniowie naszej szkoły zorganizowali dziś dzień angielski. Spotkanie o godz. 17:00 w auli Jana Pawła II. ​​​​​​​

• Wielkopostna modlitwa

• Jednym z postanowień wielkopostnych jest wspólna modlitwa. W każdy wtorek poszczególne klasy przygotowują Adorację Najświętszego Sakramentu. Pamiętamy o Was w modlitwie.

• Szczególnie cenny czas

• Wczoraj posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy niesamowity czas - Wielki Post.

Niech ten szczególny moment będzie dla nas wszystkich w Kolegium dobrze przeżyty. 🙏

• Sympozjum franciszkańskie

• W dniach 14 i 15 lutego udaliśmy się do Seminarium w Krakowie-Bronowicach, gdzie uczestniczyliśmy w sympozjum, które jest częścią obchodów 400-lecia Prowincji.

W tym czasie wysłuchaliśmy ciekawych wykładów, uczestniczyliśmy w nabożeństwach a także mieliśmy okazję miło spędzić czas w gronie ojców i braci z Prowincji.

• Nowi Dziekani

• Uczniowie naszej szkoły wybrali dla siebie nowych dziekanów. Dziekanem Kolegium został Artur Żubrawski, a jego zastępcą Dominik Stankiewicz.

Gratulujemy i życzymy cierpliwości i sił przy podejmowaniu nowych obowiązków.

• Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego (1863-2023)

• 23 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce odbyły się uroczystości  związane ze 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego.

Zgromadzeni przed tablicą upamiętniającą 23 Powstańców Styczniowych przedstawiciele władz lokalnych, szkół i stowarzyszeń odśpiewali Hymn Narodowy, odmówili modlitwę, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnie po wysłuchaniu okolicznościowej prelekcji, udano się na groby 9 Powstańców Styczniowych.

Naszą Szkołę w uroczystościach reprezentowali uczniowie klasy trzeciej.

• Spotkanie rodziców

• W sobotę 14 stycznia miała miejsce wywiadówka. Było miejsce i czas na rozmowy, modlitwę i wspólne spotkanie przy stole.

Oto kilka zdjęć:

• Kolęda w Kolegium i Orszak Trzech Króli 2023

• Dziś odbyła się tradycyjna kolęda. Przewodniczył jej nasz ojciec duchowny o. Piotr Gądek OFM.

Zanim odwiedziliśmy wszystkie pokoje poprowadził teamtyczną konferencję.

Po obiedzie dołączyliśmy do Wielickiego Orszaku Trzech Króli.

A oto kilka zdjęć: